Apple'dan Kablosuz Şarj Atağı!

VoiceSearchgoogle

Teknoloji dünyasında bir süredir devam eden kablosuz şarj konusunda birçok firma tarafından oldukça dikkat çeken ürünler kullanıcıların karşısına çıktı. teknoloji dünyasın da rakiplerinden her zaman bir adım önde olan Apple’dan ise şu ana kadar bu konu hakkında bir çalışma gelmedi ancak geçtiğimiz günlerde firmanın aldığı bir patent dikkatleri üzerine topladı.

Ortaya çıkan patentte yer alan bilgilere göre Apple rezonans yolu ile cihazlar arasında hiçbir kablolu bağlantı olmadan şarj edilebilecek bir üründen bahsediyor. Yapılan başvuruda yer alan görselde ise iMac'in, iPod'un, klavyenin ve Magic Mouse'un bu şekilde nasıl şarj edildiği gösteriliyor.

Şu an için konu hakkında firmadan bir açıklama gelmemiş olsa da Apple’ın önemli rakiplerinin bu konuda ciddi çalışmalar yaptıkları düşünüldüğü zaman firmada önemli bir gelişme yaşanabilir.

HAKKINDA Teknoloji

Teknoloji dünyasını hep yakından takip eden biri olarak içindeki bu merakı site açarak dindirmeye çalışan, yenilikleri ilk önce size duyurmak için çabalayan bir Türk vatandaşıdır.