Apple'a Satın Alma Davası!

VoiceSearchgoogle

Birçok Apple kullanıcısı firmanın tabletlerinde ya da akıllı telefonlarında bulunan uygulamalarda şifrenin bir kez girilmesi sonucunda yaklaşık olarak 15 dakika boyunca satın almanın devam ediyor olmasından şikayetçiler. Özellikle de çocuklarının bu şekilde yüzlerce dolarlık alışveriş yaptıklarını belirten aileler firmaya yoğun bir şekilde şikayette bulunuyorlardı.

Kullanıcılar tarafından gelen şikayetlerin artması üzerine bir inceleme başlatan ABD Federal Ticaret Komisyonu aileleri haklı buldu ancak Apple ile yaptıkları bir anlaşma sonucunda Apple hakkında ki davalar düşürüldü. Yapılan anlaşmada firma toplamda 32.5 milyon dolar geri ödeme yapacak. Eğer şikayetlerde bulunanlara yapılacak ödeme daha az olursa firma kalan parayı da Ticaret Komisyonu’na verecek. Firma aynı zamanda satın alma kurallarında da değişiklikler yapacak.

HAKKINDA Teknoloji

Teknoloji dünyasını hep yakından takip eden biri olarak içindeki bu merakı site açarak dindirmeye çalışan, yenilikleri ilk önce size duyurmak için çabalayan bir Türk vatandaşıdır.