Apple ve IBM'den Büyük İşbirliği!

VoiceSearchgoogle

Sektörün öncüsü iki büyük şirket yeni bir anlaşmaya gitti. Masaya oturan Apple ve IBM, bir ortaklık anlaşması imzaladıklarını duyurdu. Bu iki şirket anlaşma gereği sektör için yüzün üzerinde uygulama geliştirecek.

Her iki şirket te kendi uzmanlık alanlarında desteklerde bulunacak. Apple, iPhone ve iPad’in kullanıcıya yönelik deneyimiyle destek sunarken; IBM ise veri ve analiz konusunda işbirliğine katkıda bulunacak.

Apple ve IBM’in mobilite konusundaki sorunların üstesinden gelmek için işbirliğinegittiği ifade ediliyor. Zira mobilite konusunda kurumsal pazarda halihazırda sorun ve zorluklar bulunuyor. Bir araya gelen iki teknoloji devi, mobil cihazların kurumsal sektörde kullanımının yaygınlaşması için çalışmalar yürütüyor.

Bu hedefin bir yansıması olarak IBM’in bu yıl içinde kurumsal uygulamalar barındıran iOS cihazları müşterilerine satmayı tasarladığı ifade ediliyor. Bu sayede kurumsal pazarı hedefleyen uygulamaların, sonbaharda yayınlanması bekleniyor. İfade edilenlere ek olarak AppleCare servisinin kurumsal ihtiyaçlara cevap verecek hale getirilmesi de belirtiliyor.

Kurumsal pazarda lider isimlerle rekabet edebilmek adına imzalanan bu anlaşmaya göre iBM’in bulut altyapısı kullanılacak. Bununla birlşkte Apple’ın servislerinden de yararlanılması bekleniyor. Kurumsal alanda tek başlarına hareket edemeyeceklerini kestiren Apple CEO’su Tim Cook, bu alanda yeni bir seviyeyi hedefliyor. Apple’ın bu konudaki en büyük rakibi ise kurumsal alanda yer edinmeyi başaran Microsoft’un olduğu biliniyor. IBM’in CEO’su Ginni Rometty de Apple ile çalışmaktan duydukların memnuniyeti belirtmekten geri kalmadı. Apple ve IBM’in birlikteliği ile ilgili haberler, ilerleyen dönemde artacakmış gibi görünüyor.

HAKKINDA Emir

1993 yılında Şişli’de doğdu. 2011 yılında Kocaeli Üniversitesi Türk dili ve Edebiyatı bölümüne girdi. Bir sonraki yıl aynı üniversitede Görsel İletişim Tasarımı bölümünde Çift Anadal Programı’na başladı. Günümüzde ise bir yandan lisans eğitimine devam ederken diğer taraftan web içerik editörlüğü yapmakta