Apple, Beats’ı Satın Aldığını Açıkladı!

VoiceSearchgoogle

Apple, uzun zamandır beklenen adımı attı. Şirket kendi sitesinde, Beats Electronic ve Beats Music’i satın aldığını duyurdu. Beats için 3 milyar dolar ödediğini duyuran Apple, anlaşmaya göre bu meblağın 2,6 milyar dolarlık kısmını nakit, geriye kalan 400 milyon dolarlık miktarı ise hisse senedi şeklinde ödeyecek.

Apple’ın kazanımları arasında Beats’ın kurucularından olan Jimmy Iovine ve Dr. Dre de yer alıyor. Beats ile birlikte bu isimleri de bünyesine katan Apple, konuyla ilgili beyanlar vermeye devam ediyor.

Apple CEO’su Tim Cook, müzik alanında yatırım yapmaya devam edeceklerini, bundan sonra da iyi bir ekip oluşturup yenilikçi müzik ürünleri ve servisleri sunacaklarını belirtti. Beats kurucularından Jimmy Iovine ise Beats’ın yerinin her zaman için Apple olduğunu düşündüğünü açıkladı. Iovine, Beats’ı kurarken bile Apple’dan ilham aldıklarını tam bir açık yüreklilikle ifade etti. Konuşmasına Apple’a olan ilgisi üzerine devam eden Iovine, Apple’ın müzik fanlarına, şarkıcılarına ve endüstrisine olan bağlılığının özel olduğunu ifade etti.

Apple yetkililerinden Eddy Cue da müziğin Apple için çok önemli bir yere sahip olduğu üzerine bir konuşma gerçekleştirdi. Belirtilen bir diğer husus ise Beats ile birlikte iTunes Radio’nun da gelişimini hızla sürdüreceği idi. iTunes Store’un kullanıcılar ile olan bağı üzerine konuşan Cue, bu platformdan satın alınan şarkıların yıllardır beğeni topladığını ifade etti.

Dedikodularla başlayan Apple Beats ilişkisi, Apple’ın birinci ağızdan yaptığı bu açıklamalar ile resmiyet kazandı. Bu satın alış, kullanıcılar lehine ne gibi yenilikler getirecek, ilerleyen dönemlerde göreceğiz…

HAKKINDA Emir

1993 yılında Şişli’de doğdu. 2011 yılında Kocaeli Üniversitesi Türk dili ve Edebiyatı bölümüne girdi. Bir sonraki yıl aynı üniversitede Görsel İletişim Tasarımı bölümünde Çift Anadal Programı’na başladı. Günümüzde ise bir yandan lisans eğitimine devam ederken diğer taraftan web içerik editörlüğü yapmakta