Apple, Baştan Aşağı Camdan Cihazlar Üretecek!

VoiceSearchgoogle

Apple, yenilikçi girişim ve fikirlerle tüketicileri ve rakiplerini şaşırtmaya devam ediyor. Son olarak, şirketin yaptığı ilginç bir patent başvurusu ortaya çıktı. Bu yeni patent başvurusundan anlaşıldığına göre Apple, baştan aşağı camdan oluşan bir telefon üretmeyi planlıyor.

Bu başvuru, geleceğin telefon modellerine bir adım daha yaklaştığımızın bir habercisi olabilir. Camdan telefon fikrinin, geleceğin telefon modelleri olarak gösterilen yenilikçi ürünlerden bir eksiği yok. Tamamen cam materyalden üretilmiş bir telefon fikri, bizlere şu an için haliyle epey bir tuhaf geliyor. Fakat sıkı durum, gelen duyumlar bununla da sınırlı değil.

Yeni iPhone modelinin tamamen camdan üretileceğini iddia etsek tepkiniz ne olurdu? Evet, böyle bir iddia şu an teknoloji çevrelerinde sıklıkla dile getiriliyor. İddialar doğru ise Apple’ın yeni iPhone 7 modeli, tamamen camdan üretilmiş bir konseptte karşımıza çıkabilir.

Tamamen cam olan bir telefon yalnızca tasarımı ile farklılık yaratmıyor. Bunun yanında camdan telefonların üretilmesi, halihazırdaki cihazlarımızdan daha hafif ve esnek cihazlarla karşılaşmamızı sağlayabilir. Bununla beraber, camdan cihazların daha şık olacağı da su götürmez bi gerçek.

Apple’ın bu patent girişimi herkesin zihninde akıllı telefonlarla ilgili hayaller uyandırsa da gerçek bundan biraz farklı. Söz konusu patent, yalnızca cep telefonlarını kapsamıyor. Cep telefonlarının yanı sıra diğer elektronik cihazlar da tamamen camdan üretilebilir. Dolayısıyla Apple, bu patent sayesinde iOS cihazlarla kalmayıp TV ve monitör gibi cihazları da tamamen camdan üretebilir.

HAKKINDA Emir

1993 yılında Şişli’de doğdu. 2011 yılında Kocaeli Üniversitesi Türk dili ve Edebiyatı bölümüne girdi. Bir sonraki yıl aynı üniversitede Görsel İletişim Tasarımı bölümünde Çift Anadal Programı’na başladı. Günümüzde ise bir yandan lisans eğitimine devam ederken diğer taraftan web içerik editörlüğü yapmakta