Angry Birds'ün Filmi Geliyor!

VoiceSearchgoogle

2009’da Finlandiya merkezli Rovio Mobile şirketi tarafından mobil cihazlar için geliştirilen Angry Birds (Kızgın Kuşlar) adlı oyun yakın zamanda film oluyor.

Farklı platformlarda milyonlar tarafından oynanan popüler oyunun merakla beklenen filmi, Vancouver’daki Sony Pictures Imageworks stüdyolarında çekilecek.

Rovio Entertainment Vancouver’daki stüdyoları yeterli buldu. Şirket CEO’su Mikhael Hed’in yaptığı açıklamaya göre Vancouver’daki stüdyolar dünyanın en iyileri arasında yer alıyor. Mikhael Hed konuşmasında: “Rovio için mükemmel bir partner bulmak çok önemliydi; stil, yetenek ve konum bağlamında… Angry Birds’ü film olarak hayata geçirmede Vancouver’daki Sony Pictures Imageworks kararımızı kolaylaştırdı” dedi.

Çekilecek film ile ilgili Kanada'nın Britanya Kolumbiyası Eyaleti Başbakanı Chiristy Clark yazılı bir açıklama yaptı. Başbakan Clarck, yaptığı yazılı açıklamada filmin Vancouver’da yeni istihdam alanları açacağını belirtti.

Öte yandan Angry Birds üretici firması Rovio Entertainment’in CEO'su Mikael Hed, filmin 2016 yılı Temmuz ayı gibi gösterime gireceğini basına duyurdu.

Film senaristliğini animasyon tarzındaki durum komedisi the Simpsons adlı televizon dizisinin yazarlığı ile tanınan Jon Vitti yapacak. Senarist daha önce de King of the Hill ve The Critic dizilerinde yazarlık yapmış ve Buz Devri ile Robotlar gibi başarılı filmlerde danışman ekibinde yer almıştı.

Angry Birds filminin yönetmen koltuğunu ise iki ünlü isim paylaşıyor. Yapılan açıklamalara göre filmin yönetmenliğini Fergal Reilly ve Clay Kaytis üstlenecek.

Yoğun ilgi dolayısıyla Angry Birds hayranlarının filmi 2016’ya kadar dört gözle bekleyeceği tahmin ediliyor.

HAKKINDA Emir

1993 yılında Şişli’de doğdu. 2011 yılında Kocaeli Üniversitesi Türk dili ve Edebiyatı bölümüne girdi. Bir sonraki yıl aynı üniversitede Görsel İletişim Tasarımı bölümünde Çift Anadal Programı’na başladı. Günümüzde ise bir yandan lisans eğitimine devam ederken diğer taraftan web içerik editörlüğü yapmakta