Angry Birds Transformers Çok Yakında!

VoiceSearchgoogle

Finlandiya merkezli oyun program şirketi Rovio, yeni Angry Birds versiyonunu transforme ediyor. Gelen haberlere göre son Angry Birds’e transformers geliyor. Bir süredir bahsedilen Angry Birds’ün son oyunu çok yakında mobil uygulama mağazalarındaki yerini alacak. Söz konusu oyunun, bir takım lisanslı oyuncak ile geleceği ifade ediliyor.

Yeni Angry Birds ile ilgili ayrıntılar şu günlerde netleşmeye başladı. Oyunun yapım şirketinden gelen açıklamalara göre yeni Angry Birds, "Autobirds" ve "Deceptihogs" arasında geçecek. Angry Birds ile ilgili planlar arasında oyuna paralel bir çizgifilm ve dizi yayınlamak hedefleniyor. Bunlar için Hasbro’nun ürettiği Telepod’lardan yararlanılacak. Bu cihazlar, bir çeşit özel yetenekli oyuncalar olarak tanınıyor. Telepodlar, telefon veya tablet üzerine yerleştirilerek kullanılmakta.

Geçmişe kısa bir bakış yapılırsa Angry Birds, ilk olarak 2009 yılında, iOS uygulama mağazası aracılığıyla oyun severlerle buluşmuştu. Oyun, kuşların domuzların üzerine fırlatılması esasına dayanıyor. Şimdiye kadar Angry Birds’ün pek çok farklı sürümü yayınlanmış bulunuyor. Bu sürümler arasında Angry Birds Space, Angry Birds Star Wars gibi oyunlar yer alıyor. Oyun yapım şirketine göre Angry Birds oyunları, şu ana dek tüm sürümleriyle, yaklaşık olara 2 milyar kez indirildi.

Angr Birds’ün yeni sürümü Transformers hakkında pek çok detay gelmesine rağmen, oyunun fiyatıyla ilgili henüz bir açıklama yapılmadı. Rovio’dan bu konuyla ilgili herhangi bir açıklama gelmemiş olsa da tahminler, oyunun ücretsiz olarak sunulacağı yönünde.

HAKKINDA Emir

1993 yılında Şişli’de doğdu. 2011 yılında Kocaeli Üniversitesi Türk dili ve Edebiyatı bölümüne girdi. Bir sonraki yıl aynı üniversitede Görsel İletişim Tasarımı bölümünde Çift Anadal Programı’na başladı. Günümüzde ise bir yandan lisans eğitimine devam ederken diğer taraftan web içerik editörlüğü yapmakta