Android'deki Açık Kapatılıyor Mu?

VoiceSearchgoogle

Piyasa da bulunan ürünlerde ki mevcut açıklar hakkında yaptığı bilgilendirmeler ile oldukça dikkat çeken Bluebox Security geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklamada Android cihazların büyük çoğunluğun bir açığın yer aldığını ve oldukça tehlikeli olan bu açığın kullanıcılara büyük bir tehdit unsuru olduğunu belirmişti.

Firmanın yaptığı açıklama üzerine çalışmalara başlayan Google, Android 1,6’dan beri yer alan ve cihazları ciddi şekilde etkileyecek olan bu açığın giderilmesi için yaptığı çalışmalar sonucunda ortaya çıkan yamanın dağıtımına başlamış durumda.

Google’ın Android iletişim müdürü ise yaptığı açıklamada Google’ın bu konuda kendilerini bilgilendirmediğini ancak geçici bir çözüm olarak yamayı onaylayabileceklerini belirtti. Bu da demek oluyor ki kesin çözüm için Android’in çalışmalarını beklemek gerekiyor.

HAKKINDA Teknoloji

Teknoloji dünyasını hep yakından takip eden biri olarak içindeki bu merakı site açarak dindirmeye çalışan, yenilikleri ilk önce size duyurmak için çabalayan bir Türk vatandaşıdır.