Android Wear için WhatsApp!

VoiceSearchgoogle

Gün geçtikçe gelişen giyilebilir teknoloji, yeni rekabetler doğuruyor. Ortaya çıkan farklı şirketler ardı ardınca yeni giyilebilir teknoloji ürünlerine imza atıyor. Bu teknolojiye geçiş daha çok yeni olmasına rağmen yolun başındaki şirketlerin sayısı da bir hayli fazla. Her biri iddialı bu şirketler, önümüzdeki dönemde atacakları yeni adımlar ile bu pazara yepyeni bir soluk getirebilir; farklı bir yön verebilir.

Giyilebilir teknolojiden bahsetmişken bu sektörün hakim ismi Android’den de bahsetmemek olmaz. Android teknolojisine sahip cihazlar, büyüyen sektöre rağmen kullanıcılara yalnızca sınırlı miktarda işlem yapma imkanı tanıyor. Oysa ki yeni tasarımların ardı ardınca çıktığı şu günlerde bu bir büyük tezat olarak görülüyor. Bundan böyle giyilebilir ürünlere gelebilecek olan WhatsApp, herkes için yeni bir umut oldu.

WhatsApp, artık giyilebilir Android cihazlar üzerinde tam olarak kullanılabilecek. Ortaya çıkan WhatsApp’ın son beta sürümü, giyilebilir cihazların önündeki sınırları ortadan kaldırıyor. Bu aşamada akıllı saatlerin nelere kadir olduğunu deneyimleme imkânı bulacağız.

WhatsApp ile Android Wear destekli saatler, kullanıcılar için bilgi mesajının çok daha ötesinde imkânlar tanıyor. Gelen mesajları görüntüleyebilecek, giyilebilir cihazınızdan sesli mesajla cevap verebileceksiniz. Bu deneyim, Android saat kullanıcılarını büyük ölçüde heyecanlandırmaya yetmiş gibi görünüyor.

Siz de bir Android saate sahipseniz WhatsApp sunucunuz üzerinden beta sürümü indirebilirsiniz. Cep telefonunuzun vazgeçilmez uygulaması WhatsApp’ı bir de akıllı saatinizde denemeye ne dersiniz? Cevabınız evet ise bu yeni deneyimi kaçırmayın!

HAKKINDA Emir

1993 yılında Şişli’de doğdu. 2011 yılında Kocaeli Üniversitesi Türk dili ve Edebiyatı bölümüne girdi. Bir sonraki yıl aynı üniversitede Görsel İletişim Tasarımı bölümünde Çift Anadal Programı’na başladı. Günümüzde ise bir yandan lisans eğitimine devam ederken diğer taraftan web içerik editörlüğü yapmakta