Android Oyunda Büyük Güvenlik Açığı!

VoiceSearchgoogle

Güvenlik açıkları ile oldukça sık gündeme gelen Android’deki güvenlik açıklarına bir yenisi daha eklendi. Ancak bu sefer ki açık güncellemelerde değil sahip olduğu bir oyunda ortaya çıktı.
Güvenlik uzmanları yaptıkları incelemelerde bir çocuk oyununda MasterKey adında birçok tehlikeli bir açık buldular. Mevcut açık sayesinde uygulamaların içine hiç fark ettirmeden kötü amaçlı yazılımlar yerleştirilebiliyor ve Android işletim sistemine sahip cihazlara oldukça büyük zararlar verebiliyor.

Google Andorid uygulamaları mekanizması sadece ilk edisyonları kontrol ediyor ve onay veriyor. Verilen bu onay parametrelerine uygun olarak yazılımlar geliştiriliyor. Mevcut açıktan dolayı bu güvenlik parametrelerini ihlal etmiyor görünen yazılımlar üretilip cihazlara yerleştirilebiliyor.

Şu an mevcut olan sorunun yanı sıra Rose Wedding Cake isimli başka bir oyunda da benzer güvenlik açıklarının bulunduğu ancak cihazlara zarar vermediği için Android ile sözleşmelerinin devam ettiği söylendi.

HAKKINDA Teknoloji

Teknoloji dünyasını hep yakından takip eden biri olarak içindeki bu merakı site açarak dindirmeye çalışan, yenilikleri ilk önce size duyurmak için çabalayan bir Türk vatandaşıdır.