Android KitKat Bekleyenlere Kötü Haber!

VoiceSearchgoogle

Google’ın beklenen cep telefonu Nexus geçtiğimiz günlerde satışa sunuldu. Nexus ile birlikte kullanıcıların uzun bir süredir merakla bekledikleri Android’in yeni sürümü KitKat’da kullanıcılara ulaştı ancak bazı akıllı telefon kullanıcıları için kötü haber de beraberinde geldi.

Akıllı telefonlarını yeni almış olan bazı kullanıcılar sahip oldukları Android işletim sistemlerini KitKat’a yükseltilemeyeceğini öğrendiler. Yaşanan bu sorunun sebebi ise sahip oldukları cihazlarında bulunan bir donanım sisteminin ürünlerinin yükseltilebilmesine izin vermiyor olması.

Ürünlerini Android KitKat’a yükseltmek için uzun bir süredir bekleyen kullanıcıların sahip oldukları cihazlarının yükseltme listesinde yer almaması sonucunda yaşadıkları şoku forumlar üzerinde dile getirdiler.

Henüz konu hakkında firma yetkilileri tarafından bir açıklama gelmedi ama kısa süre içinde açıklama yapmaları bekleniyor.

HAKKINDA Teknoloji

Teknoloji dünyasını hep yakından takip eden biri olarak içindeki bu merakı site açarak dindirmeye çalışan, yenilikleri ilk önce size duyurmak için çabalayan bir Türk vatandaşıdır.