Android İçin iMessage!

VoiceSearchgoogle

iMesseage uygulaması Apple’ın kendi cihazları arasında ücretsiz olarak mesajlaşmanızı sağlayan bir uygulama. Geliştirilen küçük bir yazılım ile Apple cihazları arasında mesajlaşmayı sağlayan uygulamanın diğer platformlar için de kullanılması amaçlandı ve bu yazılım Google Play üzerinden satışa çıkarıldı ancak beklenmedik sorunlar ortaya çıktı.

Google Paly üzerinde yer alan uygulama Apple tarafından geliştirilmeyen bir üçüncü parti uygulaması olduğu için bir takım güvenlik sorunlarına neden oldu. Uygulamanın neden olduğu güvenlik sorunların en başında ise kullanıcı bilgileri yer alıyor. Farklı platformlar ile mesajlaşmak için uygulamayı giriş yaparken Apple ID’nizi ve şifrenizi vermeniz gerekiyor.

Bu durum ise sizin hesabınızın başkası tarafından kullanılmasına neden olabilir.
Telefonlara zarar verme ihtimali oldukça yüksek olan uygulama Google tarafından kısa bir süre içinde mağazadan kaldırıldı.

HAKKINDA Teknoloji

Teknoloji dünyasını hep yakından takip eden biri olarak içindeki bu merakı site açarak dindirmeye çalışan, yenilikleri ilk önce size duyurmak için çabalayan bir Türk vatandaşıdır.