Android, Geri Gönüşüm Kutusuyla Geliyor!

VoiceSearchgoogle

Windows’un hayat kurtaran simgelerinden biri, hiç şüphesiz geri dönüşüm kutusudur. Yanlışlıkla sildiğimiz tüm doslar bildiğimiz üzere tam olarak silinmeden önce ilk olarak oraya geçiş yapar. Fakat geri dönüşüm kutusu şimdiye kadar yalnızca Windows platformlarında bulunuyordu. Beklenen oldu ve artık Android’e de geri dönüşüm kutusu geliyor.

Android kullanıcıları, telefonlarında yanlışlıkla pek çok şeyi silebiliyorlar. Bu durum karşısında geri dönüşüm kutusunun bulunmaması büyük bir hayal kırıklığı yaratıyor. Fakat yeni bir uygulama Android’e de bu kutuyu getiriyor. Dumpster adlı uygulama, bu işi ücretsiz olarak yerine getiriyor. Dumpster’in çalışma prensibi de çok basit. Aynı Winows’un geri dönüşüm kutusunda olduğu gibi Dumpster’de de öğeler silindikten sonra ilk olarak Dumpster klasörüne gidiyor. Yanlışlıkla yapılan bir silme işlemi bu sayede Dumpster klasöründen dosyayı geri çağırma ile kolayca düzeltilebiliyor.

Söz konusu uygulama pek çok dosyaları da desteklemesiyle biliniyor. Bu uygulama; Görsel, ses, dökümanlar, HTML, VCf ve Apk dosyalarıyla çalışabiliyor. Bu da demek oluyor ki bu formattaki tüm dosyalar geri dönüşüm kutusuna yollanabiliyor. Dumpster’in bir başka iyi özelliği ise otomatik silmenin bulunmaması olarakkarşımıza çıkıyor. Uygulama, ücretli ve ücretsiz olarak 2 ayrı sürümle geldi. Fakt ben reklamsız versiyon kullanmak istiyorum diyorsanız bunun için gerekli olan 3 doları gözden cıkarmanız gerekiyor. Uygulama, şu an için mobil platfromalardan da indirilebiliyor. Eğer siz de edinmek istiyıorsanız bir an önce indirin.

HAKKINDA Emir

1993 yılında Şişli’de doğdu. 2011 yılında Kocaeli Üniversitesi Türk dili ve Edebiyatı bölümüne girdi. Bir sonraki yıl aynı üniversitede Görsel İletişim Tasarımı bölümünde Çift Anadal Programı’na başladı. Günümüzde ise bir yandan lisans eğitimine devam ederken diğer taraftan web içerik editörlüğü yapmakta