Andorid Uygulamalar Nasıl Kapatılır?

VoiceSearchgoogle

Eski Android sürümlerinde birden fazla uygulama aynı anda çalıştığı zaman sistemde çeşitli sorunlar yaşanabiliyordu. Android’in yeni gelen sürümleri ile birlikte bu sorun ortadan kaldırıldı ve birden fazla uygulamayı aynı anda çalıştırabiliyorsunuz. Eklenen bir özellik ile de son açılan uygulamaları ekran üzerinde görebiliyor ve parmağınız ile sürükleyerek onları kapatabiliyorsunuz. Ancak yaptığınız bu işlem uygulamalarınız gerçekten kapatıyor mu?

Bir Android ürün geliştiricisi kendi hesabı üzerinden yaptığı açıklamada yapılan bu işlemlerin açık olan uygulamalarınız kapattığını ancak tam olarak sonlandırmadığını belirtiyor. Ürün geliştiricisi yaptığı açıklamada uygulamaları kesin olarak kapatmak için uygulama bilgilerine gidip zorla durudur düğmesine dokunmamız gerektiğiniz söylüyor. Bu işlem yapıldığı zaman uygulama hakkında ki bütün veriler gerçekten kapatılmış oluyor.

HAKKINDA Teknoloji

Teknoloji dünyasını hep yakından takip eden biri olarak içindeki bu merakı site açarak dindirmeye çalışan, yenilikleri ilk önce size duyurmak için çabalayan bir Türk vatandaşıdır.