Akıllı LED Ampul GE Link Çok Yakında!

VoiceSearchgoogle

Elektronik cihazlar gün geçtikçe birer birer akıllanıyor. Bunun bir sonucu olarak evimizdeki diğer teknolojik ve elektronik cihaz gibi ampuller de akıllandı. Yeni nesil LED ampuller, yüksek enerji tasarrufu sağlamalarının yanı sıra internete de bağlanabiliyor. Ampuller bu sayede, akıllı telefon ya da tablet gibi cihazlar üzerinden de kontrol edilmeye imkan tanıyor.

Akıllı ampuller, bir süredir piyasada olsa da yüksek fiyatları nedeniyle herkes tarafından tercih edilmiyordu. Dolayısıyla her isteyen tüketici, evini bu akıllı ampullerle aydınlatma imkanı bulamıyor.

General Electric, attığı son adım ile bu durumu ortadan kaldıracakmış gibi görünüyor. Şirketin Link olarak adlandırdığı bu yeni ampulun maksimum 15 dolardan satışa sunulması bekleniyor. Üstelik bu akıllı ampul, Wink adlı yardımcı uygulama sayesinde internetin bulunduğu her yerden kontrol edilebiliyor.

Söz konusu akıllı ampul, 3 farklı versiyon ile piyasaya çıkış yapıyor. A19, masalarda kullanıma uygun beyazışık veren 60 watt’lık bir ampul. BR30 da aynı şekilde beyaz bir ışığa sahip. Bununla birlikte oturma odaları için uygun bir aydınlatma sunuyor. PAR38 ise sahne ışığı gibi bölgesel aydınlatmalar için birebir.

General Electric, Wink uygulamasıyla uyumlu ilk akıllı ampulu piyasaya sunmaya hazırlanıyor. Wink ile uzaktan açıp kapanabilen bu akıllı ampullerin parlaklık ayarları da söz konusu uygulama ile ayarlanabiliyor. Akıllı ampullerin ilk olarak önümüzdeki sonbahar aylarında ABD’de satışa sunulması bekleniyor. Ön siparişler ise şimdiden verilebiliyor.

HAKKINDA Emir

1993 yılında Şişli’de doğdu. 2011 yılında Kocaeli Üniversitesi Türk dili ve Edebiyatı bölümüne girdi. Bir sonraki yıl aynı üniversitede Görsel İletişim Tasarımı bölümünde Çift Anadal Programı’na başladı. Günümüzde ise bir yandan lisans eğitimine devam ederken diğer taraftan web içerik editörlüğü yapmakta