AirPods 2 Türkiye'de! Tüm özellikleri ve fiyatı

VoiceSearchgoogle

Apple AirPods 2 kulaklıklarını Türkiye dahil tüm dünya genelinde satışa sundu. Yeni AirPods kulaklıklarının en büyük yeniliği şarj kutusunun artık kablosuz şarj destekli olması.

Apple'ın ilk AirPods kablosuz kulaklıklarında kullanıcılar için büyük sorunlardan biri olarak zaman zaman sesinizi karşı tarafa net bir şekilde duyuramaması ve pil ömrünün oldukça yetersiz kalmasıydı. AirPods 2 ile bu sorunlar artık geride kalıyor, tasarımda ise büyük bir değişiklik göze çarpmıyor. Ayrıca AirPods 2 bu sürümde Hey Siri desteğini de arkasına almış durumda, önceki versiyonda kullanılan W1 yongası yerine artık H1 yongasından güç alıyor. Önceki modele göre bu cihaz bir saat daha fazla konuşma imkanı sağlıyor.

H1 yongasının AirPods 2'ye oldukça önemli iyileştirmeleri bulunuyor. Ses deneyimini bir üst seviyeye çıkaran yonga bir yana batarya ömründe de gözle görülür artış olması ise kullanıcılarını sevindirecek gibi görünüyor. 

Cihazlar arasında geçiş süresinin iki kat hızlandığı AirPods 2'de Hey Siri diye seslendiğinizde eller serbest şekilde uygulamayı kullanabiliyorsunuz. Diğer bir deyişle kulaklığınız takılıyken telefonu cebinizden hiç çıkarmadan Siri'yi kullanma şansına sahipsiniz. Böylece hem arama yapabiliyor, hem de hava durumunu hızlıca öğrenebiliyorsunuz. Bunun için telefonu elinize almadan, kulaklığınıza Hey Siri diyerek bu işlemi yapabilmeniz ise son derece kullanışlı bir özellik olmuş.

AirPods 2 fiyatları...

Apple, kendi resmi internet sitesinde 'AirPods 2' olarak ürününü sergilemiyor; aksine ilk nesil AirPods'u satıştan kaldırarak bu yeni modelleri yine AirPods ismiyle vitrine koymuş durumda. AirPods iki farklı modelde geliyor. kablosuz şarj teknolojisini destekleyen şarj kutulu modeli 1399 TL fiyatıyla sunuluyor. Şarj kutusunu yine ilk sürümde olduğu gibi kabloyla şarj etmeyi yeterli görüyor ve daha az ödemek istiyorsanız sadece Kablosuz Şarj teknolojisi kullanmayan Şarj Kutulu AirPods'u satın alabilirsiniz.

Ayrıca Apple kulaklıksız olarak AirPods şarj kutusunu da tek başına satıyor. Bunun fiyatı ise 549 TL.

 

HAKKINDA Admin

Teknoloji dünyasını hep yakından takip eden biri olarak içindeki bu merakı site açarak dindirmeye çalışan, yenilikleri ilk önce size duyurmak için çabalayan bir Türk vatandaşıdır.