Activision Blizzard'dan Büyük Adım!

Uzun süredir aralarında sorun olan Vivedi’yi geçtiğimiz Cuma günü satın alan Activision Blizzard satın alma işlemi sırasında ödediği sekiz milyar dolar ile oldukça fazla dikkat çekti.

Vivedi’nin hisselerini 429 milyon dolar ve 172 milyon dolar olmak üzere iki ayrı kısımda alan Activision Blizzard’ın tam olarak firma hisselerine sahip olabilmesi için 82 milyon dolarlık bir alım işlemi daha gerçekleştirmesi gerekiyor.

Activision Blizzard’ın kurucusu ve Ceo’su yaptıkları açıklama da gerçekleştirilen bu alım işlemlerinin kendilerine mükemmel fırsatlar sunacağını söylediler. Vivendi gibi hisseleri halka açık olan bir firma ile büyük iler yapabileceklerini belirten firma yetkilileri hisselerini aldıkları firmanın kendilerine büyük bir hareket özgürlüğü sunacağını ve dev isimler ile olan yarışlarında büyük bir yere sahip olabileceklerini söyledi.

HAKKINDA Teknoloji

Teknoloji dünyasını hep yakından takip eden biri olarak içindeki bu merakı site açarak dindirmeye çalışan, yenilikleri ilk önce size duyurmak için çabalayan bir Türk vatandaşıdır.