Yeni iPhone'ların Tamiri Zor!

VoiceSearchgoogle

Teknoloji konusunda meraklı olan özelikle de elektronik ürünlere yoğun bir ilgi duyan kullanıcılar mevcut cihazlarında ki sorunları kendileri giderme şeklinde bir yol izliyorlardı. Özellikle de telefonlarda bunu tercih eden kullanıcılar teknolojinin ilerlemesi sonucunda daha da küçülen ve karmaşıklaşan parçalar nedeniyle bu konuda çok da başarılı olamayacaklar gibi görünüyor.

Başta akıllı telefonlar olmak üzere çeşitli ürünler hakkında oldukça açıklamalı tamir kılavuzu yayınlayan iFixit; iPhone 5S hakkında detaylı bir inceleme yaptı. Site yaptığı incelemede iPhone 5S’in tamirinin oldukça zor olduğunu özellikle de parmak izi algılayıcısının bu durumu zorlaştırdığı belirtti.

Apple’ın son modellerinde pili cihaza yapıştırmasının ise kullanıcı tarafından gerçekleştirilecek olan pil değişikliğini zorlaştırdığını belirten site ürünün kullanıcı tarafından tamir zorluğuna 10 üzerinden 6 puan verdi.

HAKKINDA Teknoloji

Teknoloji dünyasını hep yakından takip eden biri olarak içindeki bu merakı site açarak dindirmeye çalışan, yenilikleri ilk önce size duyurmak için çabalayan bir Türk vatandaşıdır.