Uçan Kaykay Geliyormuş(!)

VoiceSearchgoogle

Geleceğe Dönüş filminin konusunun geçtiği 2015 yılı içerisinde, pek çok kişi, filmdeki icatların gerçeğinin üretilmesini bekliyordu. Fakat tabi, bu icâtların çoğunun gerçekleşmesi mümkün olmadı.

Geçtiğimiz günlerde HUVr Tech’in YouTube kanalında bir video yayınlandı. Videoda, Geleceğe Dönüş filmindeki uçan kaykayların üretildiği iddia ediliyor. Bunu destekleyen görüntüler ile uçan kaykayların gerçekleştiğini düşünen izleyiciler, büyük bir heyecan yaşadı.

HUVr adlı uçan kaykay ile ilgili video yaklaşık 4,5 dakika sürüyor. Verilen gerçekçi görüntülerin yanı sıra video içerisinde bu görüntülerin tamamen gerçek olduğu da vurgulanıyor. İnandırıcılığı artıran bir diğer husus ta videoda yer alan isimler. Geleceğe Dönüş’te Dr. Emmett Brown karakterini oynayan Christopher Lloyd, ünlü müzisyen Moby ve tanınmış kaykaycı Tony Hawk hazırlanan videoda yer alıyor.

Dikkatli izleyicier sayesinde uçan kaykay ürettiğini iddia eden HUVr Tech’in yayınladığı videonun gerçek olmadığı yönünde pek çok kanıt ortaya çıktı. Öte yandan yapılan araştırmalar, HUVr Tech adında bir şirketin bile olmadığını gösteriyor. Videoda bilimsel açıklamalarda bulunan kişinin de aslında bir aktör olduğu ortaya çıktı. Videonun aldatmaca olduğunu gösteren bir başka kanıt ise gözlerden kaçmayan bel askısı…

Bulunan kanıtlara karşın HUVr Tech’in Facebook sayfasından, uçan kaykay ürününün gerçek olduğu iddia edilmeye devam ediyor. Piyasaya sürülme tarihi olarak Aralık 2014 gösterilse de pek çok kişi bu ürünün çıkacağına yönelik inancını kaybetmiş görünüyor.

Tüm bu “uçan kaykay” haberlerinin çıkmasındaki asıl sebebin ise Geleceğe Dönüş serisine eklenecek olası yeni bir film olarak gösteriliyor. Anlaşıldığı kadarıyla viral bir kampanya yaratmak isteniyor.

HAKKINDA Emir

1993 yılında Şişli’de doğdu. 2011 yılında Kocaeli Üniversitesi Türk dili ve Edebiyatı bölümüne girdi. Bir sonraki yıl aynı üniversitede Görsel İletişim Tasarımı bölümünde Çift Anadal Programı’na başladı. Günümüzde ise bir yandan lisans eğitimine devam ederken diğer taraftan web içerik editörlüğü yapmakta