Tor'dan Güvenlik Açıklaması!

VoiceSearchgoogle

Tor Projesi internet üzerinde iz bırakmadan dolaşmanıza izin veren bir proje olarak oldukça dikkat çekiyor. Ancak proje yöneticileri yaptıkları bir açıklamada ortaya çıkan bir sorundan dolayı Windows kullanıcılarının Windows kullanmayı bırakmalarını istedi.

Proje yöneticileri yaptıkları açıklamanın devamında Windows kullanıcılarına yönelik yaptıkları bu isteğin sebebini açıkladılar. Firefox’ta yer alan bir açıktan yararlanarak Windows kullanıcıların takip edilmesi bu isteğin temel nedeni olarak gösteriliyor. Firmanın güvenlik yöneticisi yaptığı açıklamada mevcut açığın genel amaçlı bir açıktan ziyade Tor Browser Bundle kullanıcılarına yönelik olduğunu belirtti.

Tor Browser kullanıcıları JavaScript’i devre dışı bırakarak mevcut olan açıktan kurtulabilirler. Yetkililer Tor Browser Bundle’ın gelecek sürümlerinin ise JavaScript ayarları konusunda daha rahat olacağının duyurusunu yaptı.

HAKKINDA Teknoloji

Teknoloji dünyasını hep yakından takip eden biri olarak içindeki bu merakı site açarak dindirmeye çalışan, yenilikleri ilk önce size duyurmak için çabalayan bir Türk vatandaşıdır.