Sony a3500 Sızdı!

VoiceSearchgoogle

Fotoğraf makinesi piyasasında önemli bir yere sahip, Japonya kökenli teknoloji devi Sony, her geçen gün yenilikçi cihazlar üretmeye devam ediyor. Son olarak birkaç ay önce piyasaya yeni bir fotoğraf makinesi tanıtmış ve ardından söz konusu cihaz a3000’i satışa sunmuştu. Sony, a3000’in üzerinden bir yıl geçmeden özellikleri geliştirilmiş ve yeni bir versiyon çıkarıyor. Bu fotoğraf makinesi, a3000’in iyileştirilmiş bir sürümü olacak. Söz konusu cihazın adının ise a3500 olduğu ortaya çıktı.

Sony’nin e yuvalı lensleriyle uyum gösteren yeni makine, değiştirilebilir objektifli NEX serisinin yeni bir üyesi. Sabit ve yarı geçirgen bir ayna ile a3500, SLT sisteminin özelliklerini gösteren bir fotoğraf makinesi. Cihazın sahip olduğu diğer özellikler ise Tru-Finder elektronik vizör, 20,1 megapiksel çözünürlük sunan Exmor APS HD CMOS sensör ve maksimum 16.000 ISO değeri olarak sıralanmakta.

E yuvalı lenslere sahip olması ile dikkat çeken makine, bu sayede herhangi bir adaptöre de ihtiyaç duymuyor. Sony a3500 fotoğraf makinesinde kullanılan E yuvalı lensler, benzer özelliklere sahip cihazlara görece uygun fiyat ve küçültülmüş boyutuyla da avantaj sağlamakta. Tasarım olarak oldukça sade bir görünüm sunan makine, Full HD çözünürlükte video kaydı yapabiliyor ve pek çok hafıza kartını da destekliyor. Fakat tüm bu özelliklerin yanında yeni makine a3500, üst seviye SLT ayar ve kontrol özelliklerine sahip değil. Büyüklüğü 3 inç olan hareketsiz ekranla gelen makine, maksimum 1/4000 deklanşör hızı ve 25 otomatik odaklanma noktası gibi özellikler gösteriyor.

Sony a3500 fotoğraf makinesinin lensler ile birlikte Avustralya’da 499 dolara satılması bekleniyor. Aynı fiyat Türkiye’de geçerli olursa, bu yeni fotoğraf makinesine sahip olmak için 1.015 TL ödememiz gerekecek.

HAKKINDA Emir

1993 yılında Şişli’de doğdu. 2011 yılında Kocaeli Üniversitesi Türk dili ve Edebiyatı bölümüne girdi. Bir sonraki yıl aynı üniversitede Görsel İletişim Tasarımı bölümünde Çift Anadal Programı’na başladı. Günümüzde ise bir yandan lisans eğitimine devam ederken diğer taraftan web içerik editörlüğü yapmakta