Shelby Daytona'ya Elektrik Geldi!

VoiceSearchgoogle

Gelecekte çok daha yaygınlaşacağı düşünülen elektrikli otomobiller kervanına bir yeni isim daha katıldı. Alanında öncü markaların birer birer elektik enerjisine yöneldiği yadsınamaz bir olgu olarak karşımızda duruyor. Bu sayede elektirkli otomobil pazarının yakın gelecekte daha da büyüyeceğine kesin gözüyle bakılıyor. Elektrikli olanlar dâhil tüm çevre dostu otomobillerin önündeki en büyük eksikliklerden birinin performans olduğu ifade ediliyor. Bu eksikliğin aşılması durumunda çevre dostum otomobillerin daha da yaygınlaşacağı muhtemel görünüyor. Bu aşamada Renovo’dan yeni bir adımın haberleri geldi. Renovo, yeni elektrikli spor otomobili ile güç ve performans zaafını aşmış bulunuyor.

Renovo, kısa sürede büyük işler başaran bir şirket. 4 yıllık ticari hayatı boyunca başarılı işlere imza atan şirket, daha uzun bir süre adından son ettireceğe benziyor. Şirket son olarak yarış otomobillerinin efsaneleşmiş ismi Shelby Daytona’yı modifiye etmeyi başardı. Elektrikli otomobil üreticisi, klasik ve spor otomobil seven çevre dostu kullanıcılara hitab ediyor. Renovo Coupé, 500 beygir motor gücü ve 1355 Nm tork gücü ile çıkış yapmaya hazırlanıyor. Elektrik gücüyle çalışan Shelby, 3,4 saniyelik hızlanma süresi ile dikkatleri üzerine toplamayı başarıyor.

Araç tüm bu avantajlı özelliklerinin yanı sıra doğal olarak bir takım olumsuz özelliklere de sahip. Aracın 30 kilowattlık pil paketi, otomobilin tek dezavantajı olarak görülüyor. Renovo Coupe elektrikli otomobil, tam şarj edilmesi durumunda ise yaklaşık olarak 160 km’lik bir yol katedebiliyor.

HAKKINDA Emir

1993 yılında Şişli’de doğdu. 2011 yılında Kocaeli Üniversitesi Türk dili ve Edebiyatı bölümüne girdi. Bir sonraki yıl aynı üniversitede Görsel İletişim Tasarımı bölümünde Çift Anadal Programı’na başladı. Günümüzde ise bir yandan lisans eğitimine devam ederken diğer taraftan web içerik editörlüğü yapmakta