Rüyaydı Kabus Oldu!

VoiceSearchgoogle

Apple’ın, istifa sonrası açıklamalar yapan bir çalışanı ile başı dertte. Uzun süredir mobil tasarımcı olarak çalışan Jordan Price, birçok tasarımcının hayallerini süsleyebilecek bir konumda idi.

Price, başlarda Apple’da çalışma fikrinin bile bir rüya olduğunu fakat yoğun tempo ve diğer başka etkenler yüzünden hayal kırıklığına uğradığını resmi blogunda yayınladığı bir mektupla duyurdu. İstifası ve Apple hakkında açıkladığı şeyler pek çok insanı şaşkınlığa uğrattı ve medyada büyük ses getirdi. Yayınladığı mektup ile pek çok çalışma arkadaşının Price’a yüz çevirdiği de gelen duyumlar arasında.

Çalışma saatlerinin katı olmasından yakınan Price, bu yüzden kızını bile görmeye vaktinin kalmadığını söyledi. San Francisco’da yaşayan mobil tasarımcı, Cupertino’daki Apple ofisine varmakta da zorlandığını ifade etti. Zira Cupertino ve San Francisco arasında en az 60 küsür kilometere yol mesafesi var.

Apple’ın önceleri onun için bir rüya olduğunu belirten tasarımcı, ilk girdiğinde durumların böyle gelişeceğinden haberdar olmadığını söyledi. Üstelik Apple’a girdiğinde ailesinin de çok sevindiğini belirten Price, Facebook’ta bu işe girdiğini paylaştığında hiç olmadığı kadar beğeni aldığını da sözlerine ekledi.

Price, Apple’daki sisteme alışmasının yaklaşık bir ayını aldığını ve çok fazla şifre ve hesabı aklında tutması gerektiğini söyledi. Şirket içi toplantıların sıklığından da yakınan mobil tasarımcı, ayrıca bunun performanslarını düşürdüğünü de belirtti.

Mektubunda bahsettiği bir diğer konu ise yöneticilerin tutum ve tavırları. Price, kişisel hakaretlerden ziyade yöneticilerden şaka yollu hakaret işittiğini ve bu yüzden kendisini berbat hissettiğini anlattı.

Resmi blogunda bu ifadelere yer veren Price, istifa sonrası Apple ile arasındaki tüm yolları kapadığını belirtti.

HAKKINDA Emir

1993 yılında Şişli’de doğdu. 2011 yılında Kocaeli Üniversitesi Türk dili ve Edebiyatı bölümüne girdi. Bir sonraki yıl aynı üniversitede Görsel İletişim Tasarımı bölümünde Çift Anadal Programı’na başladı. Günümüzde ise bir yandan lisans eğitimine devam ederken diğer taraftan web içerik editörlüğü yapmakta