One Wear'ın Ayrıntıları Netleşmeye Başladı!

VoiceSearchgoogle

Günümüzde, özellikle de bulunduğumuz dönemde pek çok teknoloji firması, giyilebilir teknolojiler üzerine eğilmeye başladı. Sektörün öncü şirketlerinin gerisinde kalmayan HTC, bu rekabete katılmaya hazırlanıyor.

Tayvan kaynaklı raporlar, HTC’nin giyilebilir teknolojilerde yeni atılımlarda bulunacağını gösteriyor. Reporlara göre şirket, akıllı saat furyasına katılacak ve bu cihazına One Wear adı verecek. İsmi şimdiden ifade edilen ürünün Ağustos ya da Eylül aylarında piyasaya çıkması bekleniyor. HTC’nin akıllı saatinin tasarımının ise Moto 360 gibi dairesel olduğu belirtiliyor. Ürünle ilgili ortaya çıkan bir başka ayrıntı ise cihazın polikarbonat ve metal çeşitlerinin üretileceğini gösteriyor.

Tüm bu duyumlara ve yayınlanan raporlara rağmen cihazın son hali şu an için tam olarak kesinleşmiş değil. Yayınlanan fotoğraflar arasında One Wear’a ait olduğu iddia edilen bir kol bandı da bulunuyor. İnternet üzerinde dolaşan fotoğrafların diğerleri ise cihazda bulunan uygulamalar ile ilgili. Rakip giyilebilir teknoloji ürünlerinden olan Galaxy Gear’da kamera lensi kullanılmıştı. One Wear’da da bir kamera lensi kullanılacak mı merak ediliyor.

Yayınlanan raporlardan anlaşıldığı kadarıyla yeni giyilebilir cihaz One Wear’da Android Wear platformu kullanılacak. Google’a ait olan söz konusu platform, aynı One Wear gibi henüz çok yeni. One Wear’ın sektördeki diğer giyilebilir cihazlar ile olan rekabetine ilerleyen dönemlerde şahit olacağız. One Wear’ın kullanıcıların giyilebilir cihazlar konusundaki beklentilerini karşılayıp karşılayamayacağı konusu ise şu an için meçhul olarak ifade ediliyor.

HAKKINDA Emir

1993 yılında Şişli’de doğdu. 2011 yılında Kocaeli Üniversitesi Türk dili ve Edebiyatı bölümüne girdi. Bir sonraki yıl aynı üniversitede Görsel İletişim Tasarımı bölümünde Çift Anadal Programı’na başladı. Günümüzde ise bir yandan lisans eğitimine devam ederken diğer taraftan web içerik editörlüğü yapmakta