Nokia 130, Yalnızca 25 Dolara!

VoiceSearchgoogle

Nokia, alt seviye cep pazarına kaldığı yerden devam ediyor. Her ne kadar Microsoft, Nokia X serisine son verip Windows Phone’a odaklansa da firma tüketicileri ucuz cep telefonlarıyla buluşturmaya devam edecek. Nokia, attığı son adım ile alt seviye telefonlarına bir yenisini daha ekliyor. Nokia 130, ucuz fiyatı ile düşük gelirli tüketicilerin büyük ilgisini çekiyor.

Nokia 130, tahmin edildiği üzere pek fazla özelliğe sahip değil. Üstelik cihazın “aptal” olarak ifade edilen telefonlardan da pek bir farkı bulunmuyor. Gelişmekte olan piyasaları hedeflediği ifade edilen Nokia 130, internete bağlanma gibi çağın gerekli özelliklerini de bünyesinde barındırmamasıyla şaşkınlık yaratıyor. Fakat telefonun imkan tanıdığı kısıtlı özellikler de bulunuyor. microSD slotuna sahip olan Nokia 130, müzikleri ve dijital filmleri oynatabiliyor. Telefondan pek fazla beklentisi olmayan kişiler için ideal olan Nokia 130, kontratsız 25 dolarlık fiyat etiketiyle tüketicilerin ilgisini çekiyor.

Nokia, dünya üzerinde cep telefonuna sahip olmayan 1 milyar kişiye ulaşmak istediğini açıklarken, Nokia 130’u üretmekteki temel hedefinin de bu olduğunu ifade ediyor. Firmaya göre cep telefonuna sahip olmayan kişilere ulaşmanın en doğal yolu alt seviye ve düşük fiyat etiketine sahip cihazlar üretmek. Şirketin bu yeni cihazının Nokia 105 ile Nokia 220 arasında yer aldığı ifade ediliyor.

Nokia’nın bu en alt seviye cep telefonu, cep telefonu olmayan kişilerin yanı sıra cep telefonunu konuşmaktan öte bir işlev için kullanmayanlar için de favori ürün haline gelebilir. Şirket, Nokia 130 ile hedefini ne ölçüde yakalayacak merak ediliyor.

HAKKINDA Emir

1993 yılında Şişli’de doğdu. 2011 yılında Kocaeli Üniversitesi Türk dili ve Edebiyatı bölümüne girdi. Bir sonraki yıl aynı üniversitede Görsel İletişim Tasarımı bölümünde Çift Anadal Programı’na başladı. Günümüzde ise bir yandan lisans eğitimine devam ederken diğer taraftan web içerik editörlüğü yapmakta