Netleşen Ayrıntılarıyla The Last of Us Grounded Bundle

VoiceSearchgoogle

Popüler oyun The Last of Us’ın seriye eklenen üçüncü ve son paketi Grounded Bundle’ın içeriği PlayStation’un resmi bloğunda paylaşıldı. Pek çok yenilik getiren bu ek paketin oyunu daha çok kızıştırması bekleniyor.

Son olarak Grounded isimli yeni bir modun geldiği oyun, şimdiye kadar olan en zorlu tek kişilik oyun modunu sunuyor. Oyunun geliştirici firması Naughty Dog’dan gelen açıklamalara göre oyundaki yapay zeka her zamankinden çok daha zorlu, acımasız ve çetin olacak. Bu yüzden hayatta kalma mücadelesi de daha hırçın bir seyir gösterecek. Naughty Dog’un Halkla İlişkiler sorunmlusu Eric Monacelli’nin iddialı ifadelerinden, oyunu bitirme şerefine erişenlerin, oyun hayatlarının en zorlu başarısını kazanmaya eşdeğer bir ödül kazanacağı anlaşılıyor. Bahsi geçen Grounded moduna sahip olmak için ise 4,99 doları gözden çıkarmak gerekiyor.

Multiplayer kısmında da yenilikler gözlemlenen oyunda The Reclaimed Territories harita paketi ile dört farklı bölge oyun severlerin beğenisine sunuluyor. Resmi blogda açıklanana göre bu bölgeler: Wharf, Capitol, Coal Mine ve Water Tower olarak adlandırılmış bulunuyor. Wharf bölgesinde bir dev bot, iki keskin nişancı; Capitol bölgesinde ortak çalışmaya uygun bir harita, Coal Mine bölgesinde bir kış haritası, Water Tower’da ise dış mekanda dövüş konulu Philadelphia’da geçen bir harita yer alıyor. Bu harita paketinin çıkış fiyatı ise 9,99 dolar olarak duyuruldu.

Survival Weapon Bundle 5,99 dolara, Survival Skills Bundle ise 3,99 dolar fiyatıyla satışa sunuluyor. Oyunu geliştirmeyi hedefleyen bu ek paketlere para ödemek istemeyenler için iyi bir seçenek te bulunmakta. Full-Auto Rifle eklentisi, oyun severlere tamamen ücretsiz olarak sunulmakta. Bu ek paketin getirdiği yenilik ise tam otomatik bir tüfek eklentisi. Tüm bu ek paket setlerinin çıkış tarihleri ise önümüzdeki günlerde netleşecek gibi görülüyor.

HAKKINDA Emir

1993 yılında Şişli’de doğdu. 2011 yılında Kocaeli Üniversitesi Türk dili ve Edebiyatı bölümüne girdi. Bir sonraki yıl aynı üniversitede Görsel İletişim Tasarımı bölümünde Çift Anadal Programı’na başladı. Günümüzde ise bir yandan lisans eğitimine devam ederken diğer taraftan web içerik editörlüğü yapmakta