LG G Flex Artık Türkiye'de!

VoiceSearchgoogle

Tasarımı ile dünyada ilk olan LG G Flex adlı akıllı telefon Türkiye’de satışa sunuldu. LG G Flex, kavisli geniş ekranı ile dünyanın ilk kavisli akıllı telefonu olma özelliğini taşıyor.

Cihaz ev telefonunun verdiği ergonomiyi akıllı telefona taşımış. Kavisli olup konuşma sırasında yüzün eğimine uyum göstermesi ve mikrofonun ağız ile mesafesindeki oranı ile kullanıcılara ahize rahatlığını hatırlatmakta.

Telefonun 6 inçlik ekranı film seyretmek ve oyun oynamaya da müsait tasarımı ile adeta panoramik bir görünüm çiziyor. Gerçek RGB Plastik OLED ekrana sahip LG G Flex; doğal, parlak ve canlı görünümü ile göz yormamakta.

Bu akıllı telefonun görünümünün yanı sıra bataryası da aynı şekilde kavisli bir tasarım ürünü. LG G Flex, bu yönüyle dünyanın ilk kavisli bataryasına sahip akıllı telefon. Akıllı telefonların en çok şikayet edilen yönü pil ömürleridir. Fakat LG G Flex, 3,500mAh gömülü pili ile gün boyu dayanabilmekte.

Cihazın ön kamerası 2.1 megapiksel. Fakat standart bir telefona göre iyi olan arka kamerası ise 13 megapiksel çözünürlüğe sahip. Bu sayede gece gündüz mükemmel hızda kareler yakalanabiliyor.

Çift pencere özelliği sayesinde, birden fazla işi aynı anda yapmak isteyenler için ekran ikiye bölünebilmekte. Bu da geniş ekranın sağladığı artılardan yalnızca biri…

Tasarımı dünyada ilk olan bu telefon için üretilmiş bir takım başka özellikler de var. QTheatre, Dual Window ve Swing Lockscreen özellikleri yalnızca kavisli ekran için üretildi.

Teknoloji meraklılarına hatırlatmakta yarar var. Öyle ki kavisli tasarımda üretilen bu telefon, bükülebilir bir özelliğe sahip değil. LG G Flex’in mağazalardaki KDV dahil peşin fiyatı ise 2.599,00 TL.

HAKKINDA Emir

1993 yılında Şişli’de doğdu. 2011 yılında Kocaeli Üniversitesi Türk dili ve Edebiyatı bölümüne girdi. Bir sonraki yıl aynı üniversitede Görsel İletişim Tasarımı bölümünde Çift Anadal Programı’na başladı. Günümüzde ise bir yandan lisans eğitimine devam ederken diğer taraftan web içerik editörlüğü yapmakta