Google Windows Phone'u Engelledi!

VoiceSearchgoogle

Google, Microsoft’un Windows Phone için YouTube uygulaması geliştirmesi sonucunda engllemiş ve iki şirketin arası açılmıştı ancak geçtiğimiz günlerde Microsoft içinde Google reklamlarına yer vererek uygulamayı tekrardan kullanıma sunmuştur. İki firma arasında bir sorun olmuş olacak ki Google bir kez daha YouTube uygulamasını Microsoft için engelledi.

Google firması yaptığı açıklamada bu engellemenin sebebi olarak Windows Phone’daki uygulamanın Google standartlarına uymuyor olması olarak gösterdi. Google şu an için hiçbir ürününü Windows Phone’da desteklemiyor.

Microsoft ise yayınladığı bir yazı ile Google’ın bu engellemenin sebebi olarak kendilerinin HTML5 kullanmıyor olmalarını gösterdiğini söyledi. Açıklamanın devamında ise iOS ve Andorid işletim sistemlerinde ki YouTube uygulamalarının da HTML5 kullanmadıklarını belirtti.

HAKKINDA Teknoloji

Teknoloji dünyasını hep yakından takip eden biri olarak içindeki bu merakı site açarak dindirmeye çalışan, yenilikleri ilk önce size duyurmak için çabalayan bir Türk vatandaşıdır.