Google+ Uyku Moduna Geçebilir!

VoiceSearchgoogle

Google’ın gün geçtikçe hayatımızın yeni bir sahasına girmesi yetmiyormuş gibi Google+ dayatmaları da teknoloji devinden hepten soğumamıza sebep oluyor. Kullanıcılar, her aşamada karşılarına çıkan Google+’dan duydukları rahatsızlığı uzun bir süredir ifade ediyordu. Zira Google+, kullanıcılar tarafından Google’ın bir dayatma aracı olarak görülmeye başlandı.

Google, kullanıcıların bu şikâyet ve rahatsızlığına daha fazla kayırsız kalmayabilir. Zira bu konuda resmi olmayan söylemler uzun bir zamandır -yaklaşık nisan ayından bu yana- ortalıkta dolaşıyor. Söylemlere göre şirket, Google+’ı bir nevi uyku moduna alabilir. Bunun yanı sıra sıkça kullanılan parçalar, Google+ kullanımı dayatılmadan açık hale getirilebilir. Bir süredir dillendirilen bu iddialar, resmi bir temele dayandırılamamıştı. Fakat son ortaya çıkn haberler söylentilerin asılsız olmadığını ortaya koyuyor. Bu konudaki iddialar Bloomberg kaynaklarına dayandırılıyor. Kaynaklardan gelen yeni ifadeler söylemlerin asılsız olmadığını gözler önüne seriyor.

İfade edilen şu ki Hangouts hizmeti, şu sıralar Google+ üyeliği mecbur tutulmadan kullanılabilir hale getirilmiş bulunuyor. Konuyla ilgili olarak beklenen bir sonraki adım da fotoğraf hizmetinin ayrı bir hale getirileceği hususu. Tüm bu yeni haberler resmi bir açıklama niteliğinde olmasa da -söylentiler- yine de güçlü bir ihtimal olarak görülüyor. Bunlara ek olarak hizmetin Google+’tan kesin olarak ayrıldığına yönelik bir açıklamanın bulunmadığını ifade etmekte fayda var. Şu aşamada bir doğrulama yapmayan Google, gelecek olan tepkileri bu yolla önceden kestirmek istiyor olabilir.

HAKKINDA Emir

1993 yılında Şişli’de doğdu. 2011 yılında Kocaeli Üniversitesi Türk dili ve Edebiyatı bölümüne girdi. Bir sonraki yıl aynı üniversitede Görsel İletişim Tasarımı bölümünde Çift Anadal Programı’na başladı. Günümüzde ise bir yandan lisans eğitimine devam ederken diğer taraftan web içerik editörlüğü yapmakta