Google Slaytlar, iOS Sürümü ile Yayında!

VoiceSearchgoogle

Teknoloji devi Google, sonunda bu alana da el attı. Şirket, attığı adımlarla, Microsoft Office uygulamalarının karşısındaki en ciddi rakip olma yolunda ilerliyor. Google, “Dokümanlar” ve “Tablolar” servislerinden sonra iOS için şimdi de “Slaytlar” uygulamasını yayınladı. Şirket, bu alanın lideri Microsoft’un tahtını sarsmaya niyetli gibi görünüyor.

Uzun zamanlar Microsoft’un üretkenlik paketi Office’in karşısında ciddi bir rakip bulunmuyordu. Fakat Google bu alanda geliştirdiği uygulamalarla artık Microsoft Office’e bir alterneatif haline geldi. Şirket, son olarak Dokümanlar ve Tablolar uygulamalarında güncellemelere gitti. Bu sayede bundan sonra Microsoft Office ile oluşturulan Word ve Excel dosyaları açılabilecek, düzenlenebilecek ve kayıt edilebilecek.

Öte yandan halihazırda Android’de bulunan Slaytlar uygulamasını iOS platformuna taşıyan şirket, PowerPoint tabanlı sunumların görüntülenmesi ve düzenlenmesine de olanak sağlıyor. Slaytlar (Slides) uygulaması, tüm bunların yanında, yeni sunumlar hazırlanmasına da imkan tanıyor.

Google, attığı son adımlarla iPhone ve iPad cihazlarda daha geniş kapsamlı hizmet verme ilkesini göz önünde bulunduruyor. Bunu sağlayan şirket, Office’in en ciddi rakibi haline gelmeyi başarmış görünüyor. Diğer yandan Google’ın son adımları, geniş çevrelerce Microsoft’a meydan okumak olarak yorumlandı.

Google, yeni hizmetleri ile daha çok mobil ortamda öne çıkmayı hedefliyor. Uygulamalar, masaüstü sürümlerin aksine tek bir paket şeklinde olmayacak. Bu sayede amaca yönelik ayrılmış parçalar, kullanıcıların işini daha kolay hale getirecek. Bu aşamada Google Slaytlar’ın iOS sürümünün yayınlanmasından sonraki adım, daha şimdiden merak ediliyor.

HAKKINDA Emir

1993 yılında Şişli’de doğdu. 2011 yılında Kocaeli Üniversitesi Türk dili ve Edebiyatı bölümüne girdi. Bir sonraki yıl aynı üniversitede Görsel İletişim Tasarımı bölümünde Çift Anadal Programı’na başladı. Günümüzde ise bir yandan lisans eğitimine devam ederken diğer taraftan web içerik editörlüğü yapmakta