Google ile Spam'lara Son!

VoiceSearchgoogle

E-posta kullanıcılarının karşısına çıkan en büyük sorunlardan biri hiç şüphesiz spam maillerdir. Şimdiye kadar kullanıcıları rahatsız eden bu maillerin önüne bir türlü geçilemedi. Spam mailler konusunda alınan tedbirler her seferinde yetersiz kalıyor.

Teknoloji devi Google, kullanıcıları rahatsız eden bu tür maillerle ilgili yeni bir düzenlemeye gidiyor. Bu düzenleme sonrası istenmeyen maillerden kurtulmak her zamankinden çok daha kolay olacak. Düzenleme ile tek tık, spamların önlenmesi için yeterli olacak.

Spamların büyük çoğunluğunu ürün ya da hizmet tanıtımlarının kapladığı biliniyor. Bunun yanı sıra kampanya bildirimleri de spamlar arasında önemli bir orana sahip. Tüm bu spam kategorisine giren mailler, bugün dahi eklentiler ve filtreleme servisleri ile engellenmeye çalışılıyor. Fakat bunların hiçbiri spamların engellenmesi için yeterli bir çözüm ortaya koyamıyor.

Kullanıcıların şikayetleri karşısında daha fazla kayıtsız kalamayan Google, son olarak gittiği düzenlemeyle bu işe kökten bir çözüm bulmayı amaçlıyor. Gmail üzerinden yapılan düzenleme sayesinde istenmeyen e-postaların engellenebileceği ifade ediliyor. Google, yeni adımıyla bu postaların kaynaklarının aboneliklerinden çıkmayı daha kolay hale getirdi. Gelen postalarda bulunan “abonelikten çık” seçeneği, gönderen kişinin adresinin yanına koyulmuş.

Daha önce ise abonelik iptal butonu çoğu zaman gözden kaçıyordu. Buna neden olarak ise abonelik iptal butonunun gerektiğinden çok daha küçük olması gösteriliyordu. Google’ın yeni düzenlemesi, pek çok kullanıcıyı da rahatlatacağa benziyor. Yeni düzenleme sonrası istemediğiniz e-posta aboneliklerinden çıkabilmeniz kolay ve mümkün hale gelecek.

HAKKINDA Emir

1993 yılında Şişli’de doğdu. 2011 yılında Kocaeli Üniversitesi Türk dili ve Edebiyatı bölümüne girdi. Bir sonraki yıl aynı üniversitede Görsel İletişim Tasarımı bölümünde Çift Anadal Programı’na başladı. Günümüzde ise bir yandan lisans eğitimine devam ederken diğer taraftan web içerik editörlüğü yapmakta