Galaxy S4'ün Boş Alan Sorunu

VoiceSearchgoogle

Samsung Galaxy S4 sahip olduğu özellikler ile meraklılarının oldukça ilgisini çekti. Ancak kullanıcılar telefonun gerçek özelliklerinden hiç memnun görünmüyor.

Galaxy S4 16GB ile satışa sunulmasına rağmen kullanım sırasında size 9Gb’lık bir boş alan kalıyor. Geri kalan 7GB’lık alan ise telefonun sahip olduğu özelliklerden dolayı kullanımda. Bu alanı Samsung’un TouchWiz uygulaması ve diğer ek uygulamalar dolduruyor. Kullanıcılar ise bu durumdan oldukça şikâyetçi.

Galaxy S4 sahiplerinin bu sorununun internet üzerinde hızla yayılmasından sonra firma tarafından açıklma geldi. Firma yaptığı açıklamada modelin dolu gelen hafızasının daha yüksek çözünürlük ve daha iyi işlevler sunabilmek için telefon tarafından kullanıldığını; amaçlarının kullanıcıya daha iyi hizmet sunmak olduğunu söyledi. Açıklamanın devamında belleği artırmaya yönelik microSD girişine izin verildiğini belirtti.

Ancak şikayetlerin devam etmesi gösteriyor ki firmanın yaptığı açıklama kullanıcılar için yeterli olmamış.

HAKKINDA Teknoloji

Teknoloji dünyasını hep yakından takip eden biri olarak içindeki bu merakı site açarak dindirmeye çalışan, yenilikleri ilk önce size duyurmak için çabalayan bir Türk vatandaşıdır.