Flappy Bird'ün Geliştiricisinden Yeni Bir Oyun!

VoiceSearchgoogle

Flappy Bird’ün geliştiricisinden yeni bir oyun geliyor. Adını, Flappy Bird ile tanıtmayı başaran Dong Nguyen, yeni oyunu “Swing Copters”ı oyun severlerin beğenisine sundu.

Nguyen’in oyun dünyasında boy göstermesini sağlayan Flappy Bird, hatırlanacağı üzere uygulama mağazalarından kaldırılmıştı. Bunun arkasındaki temel neden ise söz konusu oyunun, oynayan kişileri adeta sinir krizine sokması gösterilmişti. Fakat oyun, iOS ve Android’den çekilmesinin sonrasında Amazon’un uygulama mağazasına geri dönmüştü. Oyunun mağazalardan geri çekilmesiyle ilgili bir takım başka iddialar da dile getiriliyordu. Bu iddialara göre Flappy Bird, görselleri ve ses efektleriyle Super Mario’yu andırıyordu. Bu da Nguyen’in olası patent davalarıyla karşı krşıya kalmasına yetecek bir durumdu.

Dong Nguyen, tüm bu geri çekme olayları sonrasında oyun dünyası için uzun bir süredir ortalarda görünmüyordu. Swing Copter adlı yeni oyun, Nguyen’in geri dönüşünün bir nişanesi olarak görülüyor. Bu oyunla birlikte adından tekrar söz ettirmeye başlayan Nguyen, yeni işinde Flappy Bird’den farklı bir profil ortaya koymuş.

Yeni oyunda Flappy Bird’deki yatay hareketler gözlemlenemiyor. Swing Copters’da yatay hareketler tercih edilmiş. Buna rağmen her iki oyunun aynı geliştirici tarafından üretildiği kolaylıkla anlaşılabiliyor. Flappy Bird ile aynı mantık esasına dayanan oyunun kısa sürede bağımlılık yapabileceği ifade ediliyor. Yayınlanan videolardan da anlaşıldığı kadarıyla oyunda başarılı olmak çok ta kolay değil. Swing Copters, 21 Ağustos tarihinde indirilmeye açılacak. 0.99 dolardan indirilebilecek olan oyunun hangi platformlarda görüleceği şu an için bilinmiyor.

HAKKINDA Emir

1993 yılında Şişli’de doğdu. 2011 yılında Kocaeli Üniversitesi Türk dili ve Edebiyatı bölümüne girdi. Bir sonraki yıl aynı üniversitede Görsel İletişim Tasarımı bölümünde Çift Anadal Programı’na başladı. Günümüzde ise bir yandan lisans eğitimine devam ederken diğer taraftan web içerik editörlüğü yapmakta