Dormi ile Androidli Her Cihaz Bir Bebek Monitörü!

VoiceSearchgoogle

Bebek monitörleri günümüzde ebeveynler için bir ihtiyaç haline geldi. Bebeğin yanında her an bulunma imkânı olmayan anne babalar daha önce bunun için bebek telsizleri kullanılıyordu.

Yalnızca bellirli bir dönem için kullanılan bu cihazlar gereğinden fazla pahalı olabiliyor. İşte bunun için geliştirilen Dormi adlı uygulama ile artık her akıllı telefon bir bebek monitörü! Öcelikle Android işletim sistemine sahip bir akıllı telefona bu uygulamayı indirmek gerekli. Tabi buna paralel ikinci bir Androidli cihaz da gerekiyor.

Uygulama yüklendikten sonra cihaz, en alçak sesleri bile algılayabilir hale geliyor. Bu şekilde bebeğin odasına yerleştirilen akıllı telefon, herhangi bir ses algılanması durumunda uygulamanın yüklü olduğu diğer cihaza uyarı gönderiyor. Uyarı sonrası anne babalar, bebek odasını dinleyebiliyor veya tek tuşla kendi seslerini bebeğe dinletebiliyor.

İnternet bağlantısı olmadan da çalışabilen uygulama, Wi-Fi Direct ve Wi-Fi Hotspot ile iletişim sağlamakta. İnternet bağlantısı olduğunda ise evden uzak ebeveynlerin bebek ile bağlantıyı koparmaması sağlanmış olunuyor.

Düşük pil tüketimi ile Dormi uygulaması saatte yalnızca yüzde 10 civarında pil harcamakta. Hatırtmakta yarar olan bir diğer konu ise uygulamanın ücretsiz olmaması. Fakat Dormi, büyük maliyeti olan bir uygulama da değil. Öyle ki uygulama; aylık 1, yıllık 5 veya ömür boyu kullanım için 7 dolarlık fiyat seçenekleri sunmakta.

Dormi uygulamasını indirmek isteyenlerin ise Android 2.3 ve üzeri sürümlü bir cihaza sahip olması gerekmekte…

HAKKINDA Emir

1993 yılında Şişli’de doğdu. 2011 yılında Kocaeli Üniversitesi Türk dili ve Edebiyatı bölümüne girdi. Bir sonraki yıl aynı üniversitede Görsel İletişim Tasarımı bölümünde Çift Anadal Programı’na başladı. Günümüzde ise bir yandan lisans eğitimine devam ederken diğer taraftan web içerik editörlüğü yapmakta