Discovery Elite: Selfie Dostu İlk Cihaz!

VoiceSearchgoogle

General Mobile, dikkatle beklenen yeni akıllı telefonu Discovery Elite’i duyurdu. Selfie dostu olarak nitelendirilen Discovery Elite’in öne çıkan en büyük özelliği ise 8 megapiksel çözünürlüğünde bir ön kameraya sahip olması. Ön kameraların genellikle düşük çözünürlükler sunduğu düşünülürse, Elite’in 8 megapiksel ile iyi bir “Selfie” kamerasına sahip olduğu rahatlıkla ifade edilebilir.

Oldukça iddialı özellikler ile gelecek olan yeni akıllı telefon, gücünü Qualcomm’un dört çekirdekli güçlü işlemcisi Snapdragon 800’den alıyor. İşlemci; 2,2 GHz hıza ve Adreno 330 GPU’ya sahip. 3 GB RAM’in bulunduğu cihazın toplamdaki dahili depolama alanı ise 32 GB olarak duyuruldu.

Cihazın Full HD ekranı, çizilme ve kırılmaya karşı dayanıklılığı ile bilinen Gorilla Glass 3 ile kaplı. Söz konusu ekran, standart bir akıllı telefon ekranına göre, 5,5 inç ölçeğiyle büyük olarak ifade edilebilir. Android sistemi temelinde çalışan Elite, 4.2 Jelly Bean sürümü ile geliyor. Ekranın 401 ppi piksel yoğunluğu iyi, kablosuz görüntü aktarımı da Bluetooth 4.0 NFC ile oldukça kolay. Fakat 2.500 mAh’lık bataryanın tüm bu özelliklere, özellikle açıklanan boyutta bir ekranın ihtiyaçlarına ne kadar süreyle cevap verebileceği konusu şüpheli.

Discovery Elite, daha önce görmediğimiz yeni yazılım özellikleri de sunmakta. Örnek olarak, ekrana çizilen C harfi, kamerayı çalıştırmaya, telefonu sallamak ise son uygulama listesini temizlemeye yarıyor.
Ön kamerası ile dikkat çeken Elite, akıllı telefonlar kapsamında, piyasadaki en gelişmiş ön kameralardan birine sahip. Selfie için geliştirilen bu kamera; otomatik odaklama, görüntü sabitleme ve yüz yakalama gibi bir takım yeni özelliklere de sahip.

İki farklı sürüm ile gelecek olan Discovery Elite’in 3 GB RAM ve 32 GB depolama alanı sunan versiyonu 1.299 TL’den satışa sunulacak iken, 2 GB RAM ve 16 GB depolama alanına sahip daha düşük özellikteki versiyon ise 999 TL fiyatı ile satılacak. Discovery Elite’in piyasaya çıkış tarihi ise 25 Mart olarak duyuruldu.

HAKKINDA Emir

1993 yılında Şişli’de doğdu. 2011 yılında Kocaeli Üniversitesi Türk dili ve Edebiyatı bölümüne girdi. Bir sonraki yıl aynı üniversitede Görsel İletişim Tasarımı bölümünde Çift Anadal Programı’na başladı. Günümüzde ise bir yandan lisans eğitimine devam ederken diğer taraftan web içerik editörlüğü yapmakta