Çalışanları En Memnun Şirket "Twitter"

VoiceSearchgoogle

Sosyal medyanın en popüler araçlarından biri olan Twitter ile ilgili yeni haberler gelmeye devam ediyor. Sosyal ağ ve mikroblog sitesi, son olarak Glassdoor’un anketine takıldı. Çalışanları tarafından en çok sevilen şirketleri belirleyen Glassdoor, bununla ilgili bir liste yayınladı ve listenin başında tahmin edilebileceği gibi Twitter yer alıyor.

Glassdoor’da çalışanlar, kendi şirketleri hakkında anonim bir şekilde yorum yapabiliyor ve bunu paylaşabiliyor. Bu bakımdan söz konusu mecranın yayınladığı son verilerin bir dayanağı olduğu ifade edilebilir. Glassdoor’a göre çalışanları tarafından en çok sevilen şirket olan Twitter’ın başarısı şirketin kültürel değerlerine bağlı.

Söz konusu anket, en az 1000 adet çalışana sahip şirketlerin çalışanları arasında düzenlendi. Ankete katılım, binlerle ifade ediliyor. Anket, verdiği sonuçlarla pek çok şeyi gözler önüne seriyor. Ankete göre Twitter’ın çalışanları şirketin değerlerinden oldukça memnun görünüyor. Twitter çalışanlarını memnun eden özellikler arasında takım çalışması, şirket binası çatısında yapılan toplantılar, samimi ortam ve en önemlisi de çalışanları ile arkadaşça diyaloglar geliştirebilen yöneticiler yer alıyor.

Söz konusu anket, Amerika’daki çalışanlar arasında düzenlendi. Buna göre Amerika’da çalışanların iş ararken en çok dikkat ettiği hususlar arasında şirketlerin sahip olduğu kültürel değerler yer alıyor. Glassdoor’un raporu gösteriyor ki bu unsurlara en çok sahip olan şirketler arasında teknoloji firmaları yer alıyor. Anket sonucunda yayınlanan ilk 25 listesinin 11’ini teknoloji şirketleri işgal diyor.

HAKKINDA Emir

1993 yılında Şişli’de doğdu. 2011 yılında Kocaeli Üniversitesi Türk dili ve Edebiyatı bölümüne girdi. Bir sonraki yıl aynı üniversitede Görsel İletişim Tasarımı bölümünde Çift Anadal Programı’na başladı. Günümüzde ise bir yandan lisans eğitimine devam ederken diğer taraftan web içerik editörlüğü yapmakta