Aynı Anda Üç Cihazı Şarj Etmek Mümkün!

VoiceSearchgoogle

Şarj problemi, modern hayatın hala aşılamamış sorunlarından biri olmaya devam ediyor. Şarj aletleri, özellikle akıllı telefon kullanıcıları için en az cihazları kadar önemli. Pek çok akıllı telefonun kısa pil ömürüne sahip olması, şarj cihazlarımızı yanımızdan ayırmamamıza sebep oluyor. Bunun yanı sıra birden fazla teknolojik cihaza sahip kişiler için şarj problemi çıldırtıcı bir hal alabiliyor. Akıllı telefon, akılı saat ve tablet gibi birçok teknolojik ürüne sahip olanlar, şarj konusunda yeni çözümler bekliyor.

Samsung, duyurduğu yeni nesil çoklu USB kablo ile kullanıcıların bu isteğini bir nebze karşılamayı hedefliyor. Multi-Charging Wall Charger adı verilen çoklu USB kablo, ifade edildiğine göre aynı anda üç ayrı cihazı şarj etmeye olanak tanıyacak. Samsung’un basit fakat bir o kadar da etkili çözümü, fazla kablo karmaşasını da ortadan kaldıracak gibi görünüyor. Multi-Charging Wall Charger, şarj ettiği cihazlarda enerjiyi paylaştırma işlevi görüyor. USB kablo, tek cihaza 2 ampere kadar, iki adet cihaza 1 ampere kadar, 3 adet cihaza ise tam olarak 667 miliampere kadar güç aktarımına imkan tanıyor.

Söz konusu USB kablonun, 2 amperlik adaptör ile birlikte raflardaki yerini alması bekleniyor. Şu an ön siparişte olan ürün için biçilen fiyat 39.99 dolar olarak görünüyor. Bu fiyattan ön siparişte olan USB kablonun resmi satış tarihi ise şu ana dek açıklanmış değil. Önümüzdeki günlerde belirsiz noktaların netlik kazanması bekleniyor.

HAKKINDA Emir

1993 yılında Şişli’de doğdu. 2011 yılında Kocaeli Üniversitesi Türk dili ve Edebiyatı bölümüne girdi. Bir sonraki yıl aynı üniversitede Görsel İletişim Tasarımı bölümünde Çift Anadal Programı’na başladı. Günümüzde ise bir yandan lisans eğitimine devam ederken diğer taraftan web içerik editörlüğü yapmakta