Apple'dan Durum Sayfası!

VoiceSearchgoogle

Geçtiğimiz hafta Apple’ın geliştirici portalında büyük bir güvenlik sorunu yaşanmış ve yaşanan bu güvenlik sorununun ardından site belirli bir süre kullanıma hizmet vermeyeceğini kullanıcılarına bildirmişti. Firmanın portalında yaşan güvenlik sorunun üzerinden oldukça fazla bir zaman geçmesine rağmen firma tarafından şu ana kadar tatmin edici bir açıklama yapılmadı.

Firma aradan geçen süreye rağmen halen hizmete açılmamış olmalarının nedeni olarak şirketin sistemlerini baştan aşağı yenileme çalışmalarını gösterdi. Kullanıcıları bilgilendirmek için ise Apple hizmetlerinin durumunu gösteren yeni bir durum sayfası yayınladı.

Yayınlanan durum sayfasından sistemlerin hangilerinin kullanıma hazır olduğunu hangilerinin çalışma aşamasında olduğunu öğrenmek mümkün. Şu an için sayfada yer alan bilgilere göre iTunes Connect ödeme sistemi ve hata raporlama sistemi kullanıcıların hizmetine sunulmuş durumda bulunuyor.

HAKKINDA Teknoloji

Teknoloji dünyasını hep yakından takip eden biri olarak içindeki bu merakı site açarak dindirmeye çalışan, yenilikleri ilk önce size duyurmak için çabalayan bir Türk vatandaşıdır.