Apple'a Garanti Davası!

VoiceSearchgoogle

Apple firmasına açılan davaların ardı arkası kesilmiyor. Ancak açılan son davada firmanın yasal zorunlulukları hiçe saydığı düşünülürse bu sefer çok da haklı değil gibi görünüyor.

Belçika’da yasal olarak satışa sunulan ürünlerin en az 2 yıl garanti süresi ile satışa çıkma zorunluluğu var. Ancak Apple firması var olan bu yasal zorunluluğa rağmen Belçika’da satışa sunduğu ürünlerine 1 yıl garanti süresi vermesi nedeniyle mahkemelik oldu.
Belçika’daki bir tüketici derneği firmanın yaptığı bu uygulamanın yasal olmadığı gerekçesi ile mahkemeye verdi. Mahkeme sonucunda firmanın yaptığı uygulamadan vazgeçip garanti politikasını değiştirdiği öğrenildi.

Apple daha önce de İtalya’da sunduğu 2 yıl garanti süresi hakkında açık ifadeler sunmadığı ve tüketiciyi bilgilendirmediği gerekçesi ile 900 bin avro para cezasına çarptırılmıştı.

HAKKINDA Teknoloji

Teknoloji dünyasını hep yakından takip eden biri olarak içindeki bu merakı site açarak dindirmeye çalışan, yenilikleri ilk önce size duyurmak için çabalayan bir Türk vatandaşıdır.