Apple TV Güncelleme Sonrası Daha Estetik Hale Geldi!

VoiceSearchgoogle

Cupertino merkezli teknoloji devi Apple, yayınladığı güncellemelerle adından söz ettirmeye devam ediyor. Her geçen gün hizmetlerini yenileyen şirket, kullanıcı menuniyeti ve ilgisini yakından gözetiyor.

Apple’ın en yeni ve son güncellemesi Apple TV ile ilgili. Kısa süre önce iOS 8’in beşinci betasının yayınını gerçekleştiren şirket, Apple TV’ye getirdiği yeni güncelleme ile daha estetik bir görünüm sunuyor.

Son yenilik, pek çok çevre tarafından estetik hatları yönüyle dikkatle karşılandı. Gelen yorumlar, işletim sistemine getirilen dikkate değer ayrıntıların burada da devam ettirildiğini gözler önüne seriyor. Apple TV, bu son tasarım değişikliğiyle göze daha hoş gelmeyi hedefliyor. Bununla birlikte bu estetik tasarım, söz konusu hedefi ziyadesiyle yakalamış görünüyor.

Görsellik Apple için her zaman ön planda olmuştur. Bundan önceki Apple TV beta güncellemeleri iCloud fotoğrafları ve aile paylaşımı gibi yenilikleri getirirken son beta sürüm ise daha çok tasarımda bir yenilik getiriyor.

Apple’ın bu tasarım değişikliğinde iOS ve OS X’in ana tasarım hatlarından ilham aldığı açık bir şekilde farkedilebiliyor. Bununla birlikte firma, kullanıcı arayüzündeki simgeleri de tamamıyla değiştirmiş bulunuyor. Örneğin yazı stili öncekine kıyasla daha okunaklı hale geitirilmiş. Gözü yormayan yazı stilini bir kenara bırakırsak pek çok işlemin de artık tek tıkla yapılabildiğini ifade edebiliriz.

Apple TV tüm bu güncelleme ve yenilemelere rağmen şu aşamada nihai sürümüne kavuşmuş değil. Son yeniliklerle daha düz bir görünüm çizen Apple TV’nin gelecek güz döneminde son sürümüne kavuşması bekleniyor.

HAKKINDA Emir

1993 yılında Şişli’de doğdu. 2011 yılında Kocaeli Üniversitesi Türk dili ve Edebiyatı bölümüne girdi. Bir sonraki yıl aynı üniversitede Görsel İletişim Tasarımı bölümünde Çift Anadal Programı’na başladı. Günümüzde ise bir yandan lisans eğitimine devam ederken diğer taraftan web içerik editörlüğü yapmakta