Akıllı Cepler İle Hava Durumu!

VoiceSearchgoogle

Akıllı telefon piyasası teknolojinin de gelişmesi ile birlikte her geçen gün özelliklerine bir yenisini ekleme konusunda oldukça dikkat çekiyor.

Akıllı telefonların son kullanıcılar tarafından genel olarak en çok bakılan özellikleri arasında ekran boyutu, işlemcisi ve kamera özellikleri gibi nitelikleri yer alıyor. Ancak Samsung’un son modeline eklediği teknoloji bakılan özellikleri değiştirecek gibi görünüyor.

Samsung en son piyasaya sürdüğü modeli olan S4’e hava basıncı, sıcaklık ve nem ölçebilen sensörler yerleştirdi. Bu sensörlerden alınan veri kullanılarak yerel hava durumu tahmini yapılabilecek. Farklı merkezlerde ki hava durumlarını da öğrenmek için diğer S4’lerin verileri toplanıp hava raporu elde edilecek.

Samsung’un geliştirdiği bu teknoloji tüm telefonlarda ne zaman kullanılır bilinmez ama o zamana kadar uydu bağlantısı ile hava tahmini yapılmaya devam edilecek gibi görünüyor.

HAKKINDA Teknoloji

Teknoloji dünyasını hep yakından takip eden biri olarak içindeki bu merakı site açarak dindirmeye çalışan, yenilikleri ilk önce size duyurmak için çabalayan bir Türk vatandaşıdır.